beeffective
x-blurred-gfx
bee-blurred-gfx
post cover image

Korzystaj z Konta Premium na LinkedInie

Ostatnie miesiące obfitują w nowości wdrażane na platformie LinkedIn.

Popełniliśmy na ten temat już kilka nektarów, a końca nie widać! Pisaliśmy już między innymi o wykorzystaniu nowego menedżera kampanii, w którym poruszyłam zmiany w narzędziu do tworzenia reklam. Jak sprawić, by Twoje reklamy były bardziej skuteczne poprzez targetowanie efektywne. Dodatkowo poruszyłam kwestie działania zgodnie z nowym algorytmem LinkedIn, gdzie podrzucam Ci informacje dlaczego niektóre treści rozchodzą się szeroko, a niektóre nie.

Konto Premium – czy warto?

Dzisiaj chciałabym się skupić na płatnej wersji LinkedIna, czyli na Koncie Premium. Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów kont, dających więcej możliwości niż wersja podstawowa:

Premium Career – dla osób poszukujących nowej pracy.

Sales Navigator – dla budujących bazę nowych klientów.

Recruiter Lite – dla poszukujących idealnych kandydatów do pracy.

Premium Business – dla szukających szczegółowych danych biznesowych.

Wszystkie powyższe konta są płatne. Ich koszty wahają się od ok. 100 zł – 400 zł/miesiąc. Od razu nasuwa się pytanie, czy warto zapłacić ok. 2500 zł rocznie? Najlepiej przetestować którąś z wersji i wyciągnąć wnioski samodzielnie. Ja korzystam z wersji Sales Navigator. Na niej się dzisiaj skupię.

Co daje konto sprzedażowe na LinkedInie?

🐝 Pogłębione możliwości wyszukiwania – w ramach konta Premium otrzymujemy dodatkowe filtry w wyszukiwarce oraz pewność, że system przeszuka nam całą bazę, a nie tylko jej wycinek (możemy wyszukać kontakty drugiego, jak i trzeciego stopnia). W wynikach wyszukiwania widzimy także, które osoby zmieniły pracę w ciągu ostatnich 90 dni, czy publikowały w ostatnim miesiącu i czy któraś z nich obserwuje nasz profil firmowy. Jest to więc dobre miejsce na LinkedInie, dzięki któremu możemy pozyskiwać dodatkowe informacje na temat obserwujących nasz LinkedIn Page.

🐝 Zapisywanie wyszukiwanych kontaktów – Sales Navigator to także CRM, w którym możemy zapisywać nasze Leady (wyszukiwane osoby) i śledzić ich aktywności. Możemy iść o krok dalej i bezpośrednio angażować się w publikowane treści przez osoby, na których nam zależy.

🐝 Wysyłanie InMaili – wraz z wersją Sales Navigator otrzymujemy możliwość wysłania 30 wiadomości wewnętrznych miesięcznie. Oczywiście warto skorzystać z tej funkcji, jako jednego z elementów budowania lejka sprzedażowego w digitalu. Jeżeli ich nie wykorzystamy, to pula przechodzi na kolejny miesiąc.

🐝 Złoty znaczek – do profilu zostaje przypięta złota ikonka konta Premium, która oprócz poprawy samego wizerunku, wpływa na polepszenie wyników jego wyszukiwania.

Podsumowując, warto zapłacić za wersję Sales Navigator. Jeżeli poszukujemy na bieżąco nowych klientów, partnerów biznesowych, czy pracowników. Jeżeli Was nie przekonałam, to wypróbujcie wersję Premium przez 30 dni za darmo i przekonajcie się sami! Tylko pamiętajcie o odpowiednio wcześniejszej rezygnacji z subskrypcji, bo inaczej Wasze konta zostaną obciążone za cały rok z góry 😊