beeffective
x-blurred-gfx
bee-blurred-gfx

Transparentność w kampaniach performance – hit czy kit?

Transparentność w kampaniach performance to wciąż  temat tabu w branży marketingowej. Niby każdy się z tym zgadza i wie, że to konieczność, ale czy na pewno to powszechna praktyka wśród agencji?  Jakie są korzyści i wyzwania związane z transparentnością w kampaniach performance? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym wpisie.

Transparentność jako fundament współpracy

W Beeffective wierzymy, że transparentność jest fundamentem trwałej i owocnej współpracy z klientami. Dlatego też od 10 lat oferujemy naszym klientom bezpośredni dostęp do kont reklamowych. Dzięki temu mają oni pełną kontrolę nad prowadzonymi kampaniami oraz bieżący wgląd w wydatki i efektywność działań. Jest to szczególnie istotne w kampaniach performance, gdzie każda złotówka ma znaczenie, a optymalizacja budżetu jest kluczowa.

Kluczowe elementy transparentności w Beeffective

 • Bezpośredni dostęp do kont reklamowych – nasi klienci zawsze mają pełen dostęp do kont na platformach takich jak Google Ads czy Meta Ads. Dzięki temu mogą na bieżąco monitorować postępy kampanii i sprawdzać, jak wydawane są ich środki.
 • Regularne raporty – co miesiąc dostarczamy szczegółowe raporty, które przedstawiają wyniki naszych działań. Raporty te zawierają kluczowe metryki, takie jak zwrot z inwestycji (ROI), koszt za kliknięcie (CPC), czy współczynnik konwersji.
 • Otwartość w komunikacji – wierzymy w uczciwą i otwartą komunikację z naszymi klientami. Regularnie omawiamy wyniki kampanii i sugerujemy możliwe kierunki optymalizacji.

Dlaczego transparentność w kampaniach performance nie jest standardem w każdej agencji digital?

Pomimo naszych doświadczeń i pozytywnych sygnałów od klientów, wiemy, że nie wszystkie agencje marketingowe podzielają nasze podejście do transparentności. Wielu klientów, którzy trafiają do nas, ma za sobą negatywne doświadczenia związane z brakiem dostępu do kont reklamowych i niewystarczającą komunikacją ze strony wcześniejszych partnerów.

Powody braku transparentności

 • Strach przed utratą kontroli – niektóre agencje obawiają się, że pełny dostęp do kont pozwoli klientom na samodzielne prowadzenie kampanii, co mogłoby zmniejszyć ich zależność od agencji.
 • Zachowanie know-how – przekazanie pełnego dostępu do kont oznacza również ujawnienie strategii i taktyk, które agencja wypracowała przez lata. Nie wszystkie firmy są gotowe na dzielenie się swoją wiedzą.
 • Nieumiejętność zarządzania klientami – brak transparentności może wynikać z niewłaściwego podejścia do zarządzania relacjami z klientami. Agencje, które nie potrafią efektywnie komunikować się z klientami, mogą obawiać się konfrontacji w przypadku słabszych wyników kampanii.

Korzyści z transparentności w kampaniach performance

  Transparentność w kampaniach performance przynosi liczne korzyści zarówno dla agencji, jak i dla klienta. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

  Dla klienta:

  • Pełna kontrola nad budżetem – klient ma pełny wgląd w to, jak wydawane są jego środki, co pozwala na lepsze zarządzanie budżetem reklamowym.
  • Większe zaufanie – przejrzystość w działaniu buduje zaufanie, które jest kluczowe dla długoterminowej współpracy. Klient czuje, że agencja działa w jego najlepszym interesie.
  • Lepsza ocena wyników – dzięki regularnym raportom i bezpośredniemu dostępowi do kont, klient może samodzielnie ocenić efektywność kampanii i podejmować świadome decyzje dotyczące dalszych działań.

  Dla agencji:

  • Większa lojalność klientów – transparentność buduje zaufanie, co przekłada się na większą lojalność klientów. Zadowoleni klienci chętniej przedłużają współpracę i polecają agencję innym.
  • Efektywniejsza komunikacja – otwartość w komunikacji pozwala na szybsze rozwiązywanie problemów i lepsze dostosowywanie strategii do potrzeb klienta.
  • Lepsza reputacja – agencje, które stawiają na transparentność, budują swoją reputację jako uczciwi i rzetelni partnerzy biznesowi.

  Transparentność w praktyce – przykłady z życia Beeffective

  Case study 1: Kampanie Google Ads dla e-commerce

  Jeden z naszych klientów z branży e-commerce zdecydował się na współpracę z Beeffective po wcześniejszych, nieudanych doświadczeniach z innymi agencjami. Brak dostępu do kont reklamowych oraz niejasne raporty sprawiły, że nie mógł w pełni ocenić skuteczności działań.

  W Beeffective rozpoczęliśmy od audytu istniejących kampanii Google Ads, a następnie zaproponowaliśmy optymalizację strategii. Klient otrzymał pełen dostęp do konta, co pozwoliło mu na bieżąco monitorować nasze działania. Dzięki regularnym raportom oraz transparentnej komunikacji, w ciągu trzech miesięcy udało się zwiększyć ROI o 35%, co przełożyło się na znaczący wzrost sprzedaży.

  Case study 2: Kampanie Facebook Ads dla lokalnej firmy usługowej

  Lokalna firma usługowa, zajmująca się remontami i wykończeniami wnętrz, zgłosiła się do nas z problemem niskiej skuteczności kampanii Facebook Ads. Poprzednia agencja nie dostarczała regularnych raportów, a klient nie miał dostępu do konta reklamowego.

  Po przejęciu kampanii, zapewniliśmy klientowi pełen dostęp do konta Facebook Ads oraz rozpoczęliśmy intensywną optymalizację reklam. Regularne raporty i konsultacje pozwoliły na bieżąco dostosowywać strategię do zmieniających się potrzeb klienta. W ciągu sześciu miesięcy, liczba zapytań ofertowych wzrosła o 50%, co znacznie wpłynęło na rozwój firmy.

  Jak wybrać agencję marketingową stawiającą na transparentność?

  Wybór odpowiedniej agencji marketingowej to kluczowy krok w drodze do sukcesu w kampaniach performance. Oto kilka wskazówek, jak wybrać partnera, który stawia na transparentność:

  • Sprawdź referencje – zapytaj o referencje i opinie innych klientów. Agencje, które są transparentne, chętnie dzielą się sukcesami swoich klientów.
  • Zadaj pytania o dostęp do kont – upewnij się, że będziesz miał pełny dostęp do kont reklamowych. To podstawowy element transparentności.
  • Poproś o próbne raporty – poproś o przykładowe raporty, aby zobaczyć, jakie dane będziesz otrzymywać i w jakiej formie.
  • Oceniaj komunikację – zwróć uwagę na sposób komunikacji agencji. Czy są otwarci na Twoje pytania i wątpliwości? Jak szybko odpowiadają na Twoje wiadomości?
  • Zwróć uwagę na umowę – przed podpisaniem umowy, dokładnie przeczytaj warunki współpracy. Upewnij się, że umowa zawiera zapisy dotyczące transparentności i regularnych raportów.

  Czy transparentność w kampaniach performance to trend czy konieczność?

  Transparentność w kampaniach performance to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim konieczność w dzisiejszym świecie marketingu digital. W Beeffective – Digital Marketing Agency, od zawsze stawiamy na pełną przejrzystość naszych działań, wierząc, że jest to klucz do budowania długotrwałych i owocnych relacji z klientami. Jeśli szukasz agencji, która działa otwarcie i uczciwie, zapraszamy do kontaktu: hello@beeffective.pl. Razem możemy osiągnąć wyjątkowe rezultaty!