beeffective
x-blurred-gfx
bee-blurred-gfx
post cover image

Poznaj narzędzie konfiguracji zdarzeń Facebooka

Poznaj narzędzie konfiguracji zdarzeń Facebooka Norbert SamNektar

SamNektar – Konfiguracja zdarzeń na Facebooku

O tym, że tworzenie analityki internetowej nie jest najłatwiejszą rzeczą w codziennej pracy digital marketerów, nie trzeba nikogo przekonywać. Poszukiwanie odpowiednich miejsc konwersji i konfigurowanie ich dostępnymi sposobami jest dosyć skomplikowane. Na szczęście z pomocą przychodzi Facebook ze swoim narzędziem konfiguracji zdarzeń.

🍯 Jak działa narzędzie konfiguracji zdarzeń?

To narzędzie funkcjonuje w oparciu o zaimplementowany w danej witrynie piksel Facebooka, pozwalając na przyporządkowanie określonym działaniom w witrynie danych zdarzeń. Brzmi enigmatycznie? Tylko w teorii. W praktyce narzędzie jest intuicyjne i proste w obsłudze i poradzić z nim sobie powinny nawet osoby, które nie pracują na co dzień przy tworzeniu analityki internetowej.

🍯 W jaki sposób mogę wykorzystać narzędzie konfiguracji zdarzeń?

Narzędzie konfiguracji zdarzeń Facebooka dobrze sprawdzi się przy mniej rozbudowanych stronach, chociaż powinno dać sobie również radę z bardziej wymagającymi witrynami. Aby skorzystać z narzędzia wykonaj następujące kroki:

🐝 Wejdź do Menedżera Firmy i wybierz piksel powiązany ze stroną, w której chcesz zaimplementować odpowiednie zdarzenia.

🐝 W menu „Źródła danych” kliknij w nazwę piksela i przejdź do podsumowania.

🐝 W prawym górnym rogu znajdź i przejdź do opcji „Skonfiguruj” i „Skonfiguruj nowe zdarzenia”.

🐝 Po wyświetleniu pop-up’a wybierz „Użyj narzędzia konfiguracji zdarzeń Facebooka”.

🐝 Wprowadź adres podstrony, na której chcesz podłączyć nowe zdarzenia i kliknij „Przejdź do witryny”. W nowym oknie otworzy się strona wraz z narzędziem Facebooka w lewym górnym rogu.

🐝 Skorzystaj z opcji „Monitoruj nowy przycisk”, aby namierzyć interaktywne elementy strony. Narzędzie podświetli wszystkie przyciski na danej zakładce, z których możesz wybrać odpowiedni dla swoich preferencji. Po wybraniu przycisku, wybierz rodzaj zdarzenia odpowiadający kliknięciu z listy wyświetlonej po lewej stronie. Pamiętaj o tym, by zakończyć ustawianie poprzez kliknięcie przycisku „Finish Setup”.

🐝 Możesz również skorzystać z opcji „Monitoruj adres URL”, gdzie określisz wejście na konkretną zakładkę jako zdarzenie.

🍯 O czym warto pamiętać tworząc zdarzenia?

💡 Przetestuj zdarzenia po ich utworzeniu wykorzystując opcję testowania zdarzeń (do wyboru po lewej stronie w menu „Źródła danych„).

💡 Na podstawie zdarzenia możesz utworzyć grupę odbiorców, wybierając w menu tworzenia grup opcję – „Utwórz niestandardową grupę odbiorców” i jako źródło – „Ruch w witrynie internetowej”.

Przetestuj możliwości narzędzia do konfiguracji zdarzeń na swojej stronie i w prosty sposób zapanuj nad tworzeniem Facebook analityki w tym kanale.

#samnektar by Norbert Korus/Beeffective Team